OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW MEDYCZNYCH ELEKTRORADIOLOGII
ul. Domaniewska 17/19/133, 02-672 Warszawa, ozztme@ozztme.pl,Tel: 602 354 470
[REGON:012876183]  |  [NIP:5262116284]  |  [KRS:00001272590]

Uchwała ZG OZZTME nr 355/28/20/VI
Zarząd Główny zobowiązuje Zarządy Regionów do przekazania w trybie pilnym informacji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o przekazaniu środków na dodatkowe wynagrodzenie z tytułu udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom z podejrzeniem i zakażeniem SARS-CoV-2:
1. Informacji o wypłaconych dodatkowych wynagrodzeniach.
2.Kopii odpowiedzi pracodawcy, którzy zobowiązani byli takie wynagrodzenia wypłacić.
Informacje zostaną przekazane Ministrowi Zdrowia.
W związku z ogromnym przyrostem dobowych zakażeń COVID - 19 i w konsekwencji, ogromnym ryzykiem związanym z organizacją masowych spotkań działaczy związkowych reprezentujących nasze środowisko informujemy iż po konsultacji ZG podjął decyzje o odwołaniu najbliższego Krajowego Zjazdu Delegatów OZZTME który miał się odbyć dnia 17 października bieżącego roku w Warszawie. O kolejnym terminie ZG poinformuje zgodnie ze Statutem OZZTME

Plik .PDF do druku wektor CMYK do pobrania w załączniku

Załączniki:
Pobierz plik (elkg_4.pdf)Nalepka[plik .PDF wektor do druku]725 kB

Szanowne Koleżanki i Koledzy !

W chwili obecnej większość wiadomości jest przekazywana przez nasz funpage na Facebooku z powodu łatwości komunikacji

adres: https://www.facebook.com/ozztme/

 

➡️Od niedzieli 15 marca tymczasowo zostanie przywrócona kontrola graniczna na okres 10 dni.

➡️Polacy powracający do kraju muszą odbyć 2-tygodniową kwarantannę domową.

➡️Wprowadzamy zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób.

➡️Banki i placówki finansowe pozostają otwarte.

➡️Krajowy transport cargo oraz autobusy, koleje i samoloty działają normalnie.

➡️Sklepy spożywcze (również w galeriach handlowych), drogerie i apteki pozostają otwarte.

➡️Restauracje, bary i kawiarnie będą mogły prowadzić działalność tylko na wynos i na dowóz.

Dla pewności zalecane korzystanie z oficjalnych stron rządowych, by uniknąć jakichkolwiek wątpliwości - znajdą tam też Państwo wszystkie dalsze szczegóły.

Oświadczenie ZG OZZTME                                           

Wszyscy jesteśmy poruszeni sytuacją w kraju związaną z epidemią koronawirusa, dlatego mimo trudnej sytuacji finansowej techników spowodowanej niskimi wynagrodzeniami zawieszamy do odwołania zakrojone na szeroką skalę spory zbiorowe i protesty .Dobro pacjenta jest dla nas najważniejsze a ponadto rozumiemy że na dzień dzisiejszy wszystkie środki finansowe przekazywane przez MZ i NFZ do jednostek ochrony zdrowia w których pracujemy muszą być przeznaczone na walkę z epidemią. Jesteśmy dla pacjentów i będziemy wytrwale współpracować ze wszystkimi pracownikami zaangażowanymi w tę walkę z przekonaniem ze wykonywane przez nas badania RTG, TK oraz MR są niezbędne  do skutecznej diagnostyki osób chorych.

Nie rezygnujemy z walki o godne pensje lecz tylko ją zawieszamy. Nie chcemy być wykorzystani do partyjnych wojenek ze szkodą dla pacjentów. Pragniemy przypomnieć, że nasza grupa zawodowa stoi na pierwszej linii kontaktu z pacjentem. To właśnie diagnostyka medyczna razem diagnostyką laboratoryjną jest podstawą leczenia chorych. A właśnie cała diagnostyka pracuje za najniższą krajową pensję. Wyrażamy nadzieję, że nasza sytuacja zmieni się po przejściu epidemii.

Ostrzegamy także przed ogólnopolską akcją protestacyjną w razie nie spełnienia naszych postulatów płacowych po okresie pandemii wirusa. Nie będziemy wtedy związani żadnymi obietnicami, ważne będą wymierne podwyżki pensji zasadniczej.

 

 Zarząd Główny OZZTME

UWAGA

Mając na uwadze życie i zdrowie Polaków Zarząd Główny podjął uchwałę nr 350/23/20/VI

o powstrzymaniu DO ODWOŁANIA dalszego wchodzenia w spory zbiorowe a także już rozpoczętych przez techników elektroradiologii akcji protestacyjnych w placówkach ochrony zdrowia aby nie narażać zdrowia i życia pacjentów w tak trudnym okresie epidemii koronawirusa.

W tych ciężkich chwilach stajemy po stronie pacjentów i pomimo rażąco niskich zarobków zarobków naszym priorytetem będzie ratowanie ludzkiego życia

Zostało 2 dni na złożenie żądań płacowych !!!!! Do 27.02.2020

Uchwała nr 345/18/20/VI


Zarząd Główny Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii zobowiązuje Zarządy Regionalne OZZTME do skoordynowania działań ZOZ i MOZ OZZMTE oraz nadesłania sprawozdań z rozpoczętych sporów zbiorowych z potwierdzeniem zarejestrowania sporu w Państwowej Inspekcji Pracy. Sprawozdanie powinno zawierać nazwę i adres pracodawcy przy , którym działa ZOZ OZZTME lub MOZ OZZTME, ksero pisma z żądaniami do dyrekcji, ksero zarejestrowania w PIP
Termin nadesłania sprawozdania to 3.03.2020 r.- na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uchwała nr 344/17/20/VI

Zarząd Główny Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii nakazuje Zakładowym Organizacjom Związkowym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii i Międzyzakładowym Organizacjom Związkowym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii w dniu 27.02.2020 wystąpić do pracodawcy z żądaniami poprawy warunków płacy (minimalne żądanie to podniesienie pensji zasadniczej do 5600 zł) na podstawie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych -Dz .U. 1991Nr 56, poz. 236

Forum Związków Zawodowych

Logowanie OZZTME

Login e-mail

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2021 by GPIUTMD

Na stronie gościmy

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
national cpr association