OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW MEDYCZNYCH ELEKTRORADIOLOGII
ul. Domaniewska 17/19/133, 02-672 Warszawa, ozztme@ozztme.pl,Tel: 602 354 470
[REGON:012876183]  |  [NIP:5262116284]  |  [KRS:00001272590]

Szanowni Państwo

W związku z brakiem rozwiązań systemowych dotyczących wynagrodzeń poszczególnych grup zawodowych oraz warunków pracy w Ochronie Zdrowia , Zarząd Główny Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii nakazał podległym strukturom wchodzenie w spory zbiorowe z pracodawcami  na podstawie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Do chwili obecnej nasza grupa zawodowa zachowywała daleko idący spokój podczas gdy inne grupy zawodowe stawiały kolejne żądania . Uczestniczyliśmy w rozmowach w Ministerstwie Zdrowia bez efektów, tym nie mniej sytuacja niezadowolenia przekroczyła wszelkie granice i zostaliśmy zmuszeni do wchodzenia w spory z pracodawcami. Przy obecnych stanowiskach pracodawców odsyłających nas do Ministra Zdrowia a Ministra Zdrowia do pracodawców,  oczywista jest dalsza eskalacja akcji protestacyjnych.

Dodatkowym argumentem jest sprawa wydłużenia naszego czasu pracy z 5 godzin do 7 godzin 35 minut dziennie czyli o ponad 50% bez jakichkolwiek przeliczeń pensji zasadniczej. W państwie „prawa” Trybunał Konstytucyjny w 2015 r. orzekł, że pensja zasadnicza nie jest zależna od czasu wykonywania pracy.  

Dzisiaj brak jest nie tylko lekarzy i pielęgniarek ale także nas techników elektroradiologii.

Bez diagnostyki obrazowej medycyna nie istnieje i nie pomogą nawet najlepiej wynagradzani lekarze i pielęgniarki, a bez naszej grupy zawodowej ze szpitali zostaną tylko domy opieki.

Wyrażamy chęć do rozmów w celu zażegnania konfliktów, jednakże bez osobistego zaangażowania Pana Ministra Zdrowia nie jest już to możliwe.

Mając, na uwadze dobro pacjenta wzywamy Pana Ministra do podjęcia natychmiastowych rozmów w kwestii podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego. Podczas rozmów przedstawimy „paski” wynagrodzeń techników elektroradiologii z całej Polski. Z danych, które posiadamy wynika, że średnia pensja zasadnicza wynosi około 2200 złotych.

Propozycja rządu dotycząca wysokości płacy minimalnej w 2019 r. to 2200 zł.

Pytanie jakie staje przed nami, to czy można diagnozować i leczyć za pensję minimalną ?

Forum Związków Zawodowych

Logowanie OZZTME

Login e-mail

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2021 by GPIUTMD

Na stronie gościmy

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
national cpr association