OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY TECHNIKÓW MEDYCZNYCH ELEKTRORADIOLOGII
ul. Domaniewska 17/19/133, 02-672 Warszawa, ozztme@ozztme.pl,Tel: 602 354 470
[REGON:012876183]  |  [NIP:5262116284]  |  [KRS:00001272590]

Oświadczenie ZG OZZTME                                           

Wszyscy jesteśmy poruszeni sytuacją w kraju związaną z epidemią koronawirusa, dlatego mimo trudnej sytuacji finansowej techników spowodowanej niskimi wynagrodzeniami zawieszamy do odwołania zakrojone na szeroką skalę spory zbiorowe i protesty .Dobro pacjenta jest dla nas najważniejsze a ponadto rozumiemy że na dzień dzisiejszy wszystkie środki finansowe przekazywane przez MZ i NFZ do jednostek ochrony zdrowia w których pracujemy muszą być przeznaczone na walkę z epidemią. Jesteśmy dla pacjentów i będziemy wytrwale współpracować ze wszystkimi pracownikami zaangażowanymi w tę walkę z przekonaniem ze wykonywane przez nas badania RTG, TK oraz MR są niezbędne  do skutecznej diagnostyki osób chorych.

Nie rezygnujemy z walki o godne pensje lecz tylko ją zawieszamy. Nie chcemy być wykorzystani do partyjnych wojenek ze szkodą dla pacjentów. Pragniemy przypomnieć, że nasza grupa zawodowa stoi na pierwszej linii kontaktu z pacjentem. To właśnie diagnostyka medyczna razem diagnostyką laboratoryjną jest podstawą leczenia chorych. A właśnie cała diagnostyka pracuje za najniższą krajową pensję. Wyrażamy nadzieję, że nasza sytuacja zmieni się po przejściu epidemii.

Ostrzegamy także przed ogólnopolską akcją protestacyjną w razie nie spełnienia naszych postulatów płacowych po okresie pandemii wirusa. Nie będziemy wtedy związani żadnymi obietnicami, ważne będą wymierne podwyżki pensji zasadniczej.

 

 Zarząd Główny OZZTME

Forum Związków Zawodowych

Logowanie OZZTME

Login e-mail

LICZNIK ODWIEDZIN

© 2009-2021 by GPIUTMD

Na stronie gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
national cpr association