Drukuj

Oświadczenie ZG OZZTME                                           

Wszyscy jesteśmy poruszeni sytuacją w kraju związaną z epidemią koronawirusa, dlatego mimo trudnej sytuacji finansowej techników spowodowanej niskimi wynagrodzeniami zawieszamy do odwołania zakrojone na szeroką skalę spory zbiorowe i protesty .Dobro pacjenta jest dla nas najważniejsze a ponadto rozumiemy że na dzień dzisiejszy wszystkie środki finansowe przekazywane przez MZ i NFZ do jednostek ochrony zdrowia w których pracujemy muszą być przeznaczone na walkę z epidemią. Jesteśmy dla pacjentów i będziemy wytrwale współpracować ze wszystkimi pracownikami zaangażowanymi w tę walkę z przekonaniem ze wykonywane przez nas badania RTG, TK oraz MR są niezbędne  do skutecznej diagnostyki osób chorych.

Nie rezygnujemy z walki o godne pensje lecz tylko ją zawieszamy. Nie chcemy być wykorzystani do partyjnych wojenek ze szkodą dla pacjentów. Pragniemy przypomnieć, że nasza grupa zawodowa stoi na pierwszej linii kontaktu z pacjentem. To właśnie diagnostyka medyczna razem diagnostyką laboratoryjną jest podstawą leczenia chorych. A właśnie cała diagnostyka pracuje za najniższą krajową pensję. Wyrażamy nadzieję, że nasza sytuacja zmieni się po przejściu epidemii.

Ostrzegamy także przed ogólnopolską akcją protestacyjną w razie nie spełnienia naszych postulatów płacowych po okresie pandemii wirusa. Nie będziemy wtedy związani żadnymi obietnicami, ważne będą wymierne podwyżki pensji zasadniczej.

 

 Zarząd Główny OZZTME